Kas 01

Acun Ilıcalı, O Ses Türkiye’yi Köy Şartlarına

Acun Ilıcalı, O Ses Türkiye’yi Köy Şartlarına Uyarlayan Öğrencileri İstanbul’a Getirtiyor

Acun Ilıcalı, Diyarbakır’da ‘O Ses Türkiye’yi köy şartlarına uyarlayan öğrencileri İstanbul’a getiriyor. İstanbul’a gelecek olan öğrenciler ilk kez uçağa binecek ve denizi görecekler.

Diyarbakır‘ın Bağlar ilçesinin kırsal mahallerinden Yemişalan’daki çocuklar, mahalledeki taşlık alanda bir araya gelerek, beğeniyle takip ettikleri “O Ses Türkiye” yarışmasını köy şartlarına uyarladı. Görüntülerin ardından harekete geçen Acun Ilıcalı, 50 öğrenci ve öğretmeni İstanbul‘a getirtiyor.

ACUN, ÇOCUKLARI İSTANBUL’A GETİRİYOR

Fırça ve el fenerini “mikrofon”, domatesi “buton”, kayaları “jüri masası” olarak kullanan çocuklar, canlandırdıkları yarışmayı cep telefonu ile kaydetti. Jüri üyesi beğendiği yarışmacıya dönmek istediğinde sandalyeleri dönerli olmadığı için görevlendirilen iki çocuk tarafından kaldırılarak çevrildi. Çocukların paylaştığı görüntüyü izleyen yapımcı ve sunucu Acun Ilıcalı, Bağlar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile temasa geçerek, köy okulundaki çocukların tamamını İstanbul’a davet etti.

50 ÖĞRENCİ VE 10 ÖĞRETMEN GELİYOR

Ailelerle yapılan görüşme sonucunda okuldaki 50 öğrencinin 10 öğretmen eşliğinde İstanbul gezisine katılması kararlaştırıldı. Çocuklar, bugün uçakla İstanbul’a giderek, 2 günlük geziye katılacak.

“İLK KEZ UÇAĞA BİNECEĞİZ VE DENİZ GÖRECEĞİZ”

7. sınıf öğrencisi Ebru Ceylan da köydeki çocuklar olarak İstanbul’a gidecekleri için heyecandan iki gündür uyuyamadıklarını anlatarak, “İlk kez uçağa bineceğiz ve denizi göreceğiz. Bu nedenle sevinçliyiz.” dedi. Emin Ceylan ise köyde taklidini yaptığı jüri üyesi Muraz Boz’u İstanbul’da göreceğini ifade ederek, kendilerine bu imkanı sağlayan Ilıcalı ve ekibine teşekkür etti.

“KATILMA İMKANIMIZ OLMADIĞI İÇİN KENDİMİZ ÇEKMEK İSTEDİK”

Çocuklardan İsmail Ceylan (16), yaptığı açıklamada, yarışma programını çok sevdikleri için sürekli izlediklerini söyledi. Yarışmaya katılmak istediklerini ancak bunun gerçekleşemeyeceğini düşündükleri için programın benzerini çekmeye karar verdiklerini belirten Ceylan, “İmkanımız olmadığı için stüdyoda çekemedik. Köyde taşlık alanda çekim yaptık. Mikrofon yerine saç fırçası ve el feneri, buton yerine domates ile masa yerine de kaya kullandık. Sosyal medyada paylaştıktan sonra büyük ilgi gördü.” ifadelerini kullandı.

Yapımcı Acun Ilıcalı’nın kendilerini İstanbul’a davet ettiğini dile getiren Ceylan, taklidini yaptıkları jüri üyesi sanatçılarla bir araya gelecek olmanın mutluluğunu yaşadıklarını aktardı.

Bir cevap yazın

RadyoDuygusal.com Bir Yorum Yaziniz.