Nis 26

Hasta ölünce rahatlıyorum!’ Ülke cehennemi yaşıyor, korkunç tahmin

Gelen son dakika haberine göre, bir Hint doktorun anlattıkları dünyayı şoka soktu. Hastaların yollarda, kaldırımlarda can vermeye başladığı ülkede, ‘sevdiklerinizi bahçenizde yakın’ izni verildi. Böyle giderse günlük vaka sayısının ulaşacağı noktaya ilişkin uzmanların tahmini ise kabusun boyutlarını gözler önüne seriyor.

Kovid hastaları Hindistan‘daki hastanelerin dışında “kaldırımda ölüyor”. Doktorlar enfeksiyonların yakında günde 500 bini bulacağından endişeli.

Doktor Harjit Singh Bhatti, ülkenin sedyelerde sıraya dizilmiş Kovid hastalarının ölmesiyle krizin artık “korkunç” boyutlara ulaştığını söyledi.

Dr Bhatti ITV’ye şunları söyledi: “Tüm tıp kariyerim boyunca bu tür bir durumu hiç görmedim. 10 yıllık doktorum, insanların yollarda öldüğü böyle bir durum görmedim. İyileşemiyorlar. Oksijen alamıyorlar.”

Doktor, bir hastanın ölümünün bir başkası için fazladan yatak olduğu anlamına geldiği için hissettiği trajik rahatlamayı anlattı.

‘BİRİSİ ÖLDÜĞÜNDE RAHATLIYORUM’ 

Dr. Bhatti şunları söyledi: “Elimden geleni yapmama rağmen, bu bakımı tüm hastalarıma sağlayamıyorum. Ve görüyorum ki, bir hastayı tedavi ediyorsam, o zaman birçok hastam tedavi edilmiyor veya edilemiyor.

“Hatta bunu sosyal medya profillerimde de söyledim, bazen üzüntü ve rahatlamayı aynı anda hissediyorum.

“Hayatını kaybeden hastam için üzülüyorum ancak yatağını alacak hastalar için de rahatlıyorum. Yani bu çok ama çok endişe verici bir durum.”

Jameel, BBC Radio 4’e şunları söyledi: “Modelleme çalışmaları yapan insanlar, Hindistan’ın Mayıs ayının ilk haftasının sonuna doğru bir yerde zirveye ulaşacağını ve günde yaklaşık 500 bin vakaya, muhtemelen daha fazlasına tırmanabileceğini öne sürüyor.

Bir cevap yazın

RadyoDuygusal.com Bir Yorum Yaziniz.