Mar 14

Koronovirüs ne dir ile ilgili tüm bilgiler ve istatistikler.

ÜlkeToplam
Vaka
Yeni
Vaka
Toplam
Ölüm
Yeni
Ölüm
Toplam
İyileşen
Tedavi
Sürecinde
Durumu
Kritik
Çin80.824+113.189+1365.56912.0664.020
İtalya17.6601.2661.43914.9551.328
İran11.3645143.5297.321
Güney Kore8.086+10772+57147.30059
ispanya5.2321331934.906272
Almanya3.6758463.6219
Fransa3.66179123.570154
ABD2.329+8250+1412.23810
İsviçre1.359+2201141.344
Norveç1.002+6111.00027
Danimarka827+2318262
İsveç821+72+118182
Hollanda80410279245
Birleşik Krallık798111876920
Japonya738+42111859929
Diamond Princess696732536432
Avusturya602+98165951
Belçika559315552
Katar320320
Avustralya226+273261971
Bahreyn210441661
Kanada200+21111881
Singapur2009710311
Malezya197321654
Yunanistan1903+221852
Finlandiya156+11155
İsrail154+1141503
Brezilya15111502
Çekya150+91502
Slovenya1411414
Hong Kong138+6478564
İzlanda138+4138
Portekiz11211111
Estonya109+30109
Irak10192468
Kuveyt1005954
Filipinler98+348+32881
Romanya97+27901
Endonezya96+274587
Lübnan93+1631893
Mısır9322764
İrlanda901896
Suudi Arabistan86185
BAE8520652
Polonya84+162823
Hindistan83+121071
San Marino8052733
Tayland75135391
Tayvan53+312032
Vietnam49+51633
Rusya45837
Şili4343
Sırbistan41+6411
Lüksemburg38137
Peru3838
Cezayir37+113+11024
Hırvatistan37+5136
Brunei3737
Panama36+9135
Filistin3535
Arjantin342321
Arnavutluk33132
Slovakya3232
Bulgaristan312+129
Gürcistan30+5301
Pakistan28226
Belarus27324
Ekvador26+31251
Letonya26+9125
Kosta Rika26+3261
Macaristan25+6124
Güney Afrika2424
Senegal21219
Umman19910
Bosna Hersek1818
Malta18+6117
Tunus16162
Kolombiya1616
Azerbeycan151311
Ermenistan15+715
Meksika154111
Kuzey Makedonya14113
Kıbrıs1414
Afganistan10+310
Macao10100
Bolivya1010
Faeroe Adaları9+69
Maldivler99
Fas8+11161
Jamaika88
Kamboçya716
Litvanya7+17
Sri Lanka7+116
Yeni Zelanda66
Fransız Guyanası66
Kazakhstan6+26
Martinik6+36
Moldova66
Paraguay661
Dominik Cumhuriyeti55
Réunion55
Türkiye55
Küba44
Lihtenştayn44
Uruguay44
Ukrayna312
Bangladeş321
Kanal Adaları33
Fransız Polinezyası33
Puerto Rico33
Monako22
Nijerya22
Aruba22
Burkina Faso22
Kamerun22
DRC22
Ghana22
Honduras22
Namibia2+22
Aziz Martin22
Venezuela22
Guyana110
Sudan110
Andorra11
Ürdün110
Nepal110
Antigua and Barbuda11
Butan11
Cayman Islands11
Fildişi Sahili11
Curaçao11
Ethiopia11
Gabon11
Cebelitarık110
Guadeloupe11
Guatemala11
Guinea11
Vatikan Şehri11
Kenya11
Mauritania11
Moğolistan11
St. Barth11
Saint Lucia11
Vincent Grenadinler11
Suriname11
Eswatini1+11
Togo11
Trinidad and Tobago11
Toplam:146.3148425.4432772.55668.3156.082

Koronavirüs nedir? Koronavirüs(coronavirüs), genellikle grip veya nezle ile karıştırılan solunum yolu enfeksiyonu hastalıklarına yol açan virüs türüdür. Kuşlarda ve memeli hayvanlarda hastalıklara neden olsa da mutasyona uğrayarak insanlara bulaşan türleri ölümcül risk teşkil ediyor. İnsanlarda görülen 7 çeşit corona virüs vardır. Pandemik hastalık türü olarak ilan edilen koronavirüsün ölüme neden olan ve Çin’de ortaya çıkan yeni tipi ise Covid-19 adıyla tanımlanıyor.

Bir cevap yazın

RadyoDuygusal.com Bir Yorum Yaziniz.