May 15

Kötü haber geldi Whatsapp’ta bir dönem sona eriyor

Kötü haber geldi: Whatsapp’ta bir dönem sona eriyor

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması Whatsapp, kullanıcılarını yakından ilgilendiren bir açıklamada bulundu.
Akıllı telefonlar belirli aralıklarla güncelleme alıyor. Bu güncellemelerle birlikte telefonlar kimi zaman yeni özelliklere kavuşuyor, kimi zaman ise güncellemeler sayesinde daha kararlı bir şekilde çalışabiliyor. Tabii, akıllı telefon üreticileri genellikle belirli modelleri için yeni güncellemeleri yayınlıyor. Eski modeller için güncelleme desteği yavaş yavaş kesiliyor. Aynı durum uygulama tarafında da geçerli. Bu uygulamalardan biri de WhatsApp. Son olarak, WhatsApp desteklemeyen cihazlar açıklandı.
Hem Android hem de iOS tarafında cihazların bir kısmına verilen güncelleme desteği zamanı gelince kesiliyor. Güncelleme almayan cihazlarda mobil uygulamalar da çalışmıyor. Çünkü, mobil uygulama tarafı da belirli bir işletim sistemine sahip cihazlar tarafından kullanılabiliyor. Son olarak, WhatsApp desteklemeyen cihazlar belli oldu.
WhatsApp, Android 2.3.5 ve iOS 7’den daha eski işletim sistemlerinde Şubat 2020’den itibaren çalışmayacak. Tüm Windows Phone işletim sistemine sahip cihazlara verilen destek de 2019 yılının sonunda kesilecek.
Bu WhatsApp için yeni bir uygulama değil. Şirket 2016 yılında da eski Nokia ve BlackBerry telefonlara desteğini sona erdirmişti.
Şirket tarafından yapılan yazılı açıklamayla, bu platformlar için destek verilmeyeceği doğrulandı. (shifdelete)

Bir cevap yazın

RadyoDuygusal.com Bir Yorum Yaziniz.