May 28

Meteorolojiden kritik uyarı! Hastalar, çocuklar ve yaşlılar dışarı çıkmasın…

Meteorolojiden kritik uyarı! Hastalar, çocuklar ve yaşlılar dışarı çıkmasın…

azan bayramına bir hafta kala Bodrum başta olmak üzere tüm Ege sahillerinde sıcaklıklar 5 ila 10 derece arasında artacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, başta çocuklar ve yaşlılar olmak üzere tüm vatandaşların güneş ışınına direkt maruz kalmamaları konusunda uyardı.

Haziran ayına birkaç gün kala, yaz mevsimi kendisini iyiden iyiye hissettirmeye başlıyor. Ramazan bayramına bir hafta kala hava sıcaklıkların 10 derece kadar artacağı öğrenildi. Afrika’dan gelen sıcak havanın etkisini gösterdiği Bodrum’da yerli ve yabancı turistler denize girerek serinledi. Bodrum’da hava sıcaklığının 29-30 dereceye kadar çıkacağı tahmin ediliyor.

GÜNEŞ IŞINLARINDAN UZAK DURUN

Meteoroloji Genel Müdürlüğü de Afrika üzerinden gelen sıcak hava dalgası nedeniyle hava sıcaklıklarının artacağı uyarısını yaparak şu ifadelere yer verdi:

“Yapılan son değerlendirmelere göre; hafta başından itibaren Afrika üzerinden gelen sıcak havayla birlikte ülkemizde sıcaklıkların hissedilir şekilde (5-10 derece) artması bekleniyor. Özellikle Salı gününden itibaren iç kesimlerde sıcaklıkların Mayıs ayı extrem değerlerine ulaşacağı tahmin ediliyor. Beklenen sıcak havayla birlikte güneş ışınlarının dik geldiği 10-16 saatleri arasında başta kronik rahatsızlıkları olanlar, çocuklar ve yaşlılar olmak üzere vatandaşlarımızın güneş ışına direkt maruz kalmamaları, sıcaktan korunmak için önlem almaları önem arz etmektedir.”

Bir cevap yazın

RadyoDuygusal.com Bir Yorum Yaziniz.