Tem 01

SOLOTÜRK, Yalova semalarında uçtu video

SOLOTÜRK,  Yalova semalarında uçtu

YALOVA’DA SOLOTÜRK NEFESLERİ KESTİ
Sevginin başkenti Yalova, yine unutulmaz, tarihi bir güne imza attı. Belediyemiz tarafından düzenlenen organizasyonda binlerce Yalovalı ve çevre illerden gelen vatandaşlar, SoloTürk gösterisi için Yalova’da toplandı. Yalova’ya ilk kez 2 sene önce Atatürk’ün Yalova’ya gelişinin yıldönümünde gelen SoloTürk ekibi, 2 yılın ardından yine Yalova semalarında gösteri uçuşu gerçekleştirdi. Yalova’da adeta görsel şölen oluştu.
“SoloTürk ile Yalova Arasında Özel Bir Bağ Oluştu”
Gösteri öncesi vatandaşlara seslenen Başkanımız Vefa Salman; “Çok değerli hemşehrilerim, sevgili Yalovalılar, bu enfes gösteriye hoş geldiniz şeref verdiniz, hepinizin ayaklarına sağlık. 2 sene önce Ata’mızın Yalova’ya gelişinin yıldönümünde 19 Ağustos’ta, şimdiki komutanımız Erhan Yüzbaşı uçmuştu, bugün Serdar Yüzbaşı, Yalova semalarında olacak. Artık Yalova ile SoloTürk arasında duygusal bir bağ oldu. Özel bir yakınlaşma özel bir diyalog oldu. Ben zaman zaman Erhan Yüzbaşı’yı arayıp, hatır sorarım. Başta Hava Kuvvetleri Komutanlığı olmak üzere yine bize burada yardımcı olan Zeki Albayımız olmak üzere Yalova ve Yalovalılar adına SoloTürk ekibine şükranlarımı sunuyor, çok teşekkür ediyorum. Bu sene 19 Ağustos’a erken gelmek zorunda kaldılar ama olsun biz şimdi Atatürk’ün Yalova’ya gelişinin yıldönümünü bu vesile ile erken kutlamış oluyoruz” dedi.
Başkanımız Salman, konuşmasının ardından SoloTürk ekibinden Erhan Güner ve M. Bircan Biçer’e çevre abidesi Ata’mızın kentimize mirası olan Yürüyen Köşk ile SoloTürk’ün aynı karede yer aldığı fotoğrafı ile Yürüyen Köşk’ün maketini takdim etti.
Yalovalı Şehidimiz İslam Muhammed Altuğ Unutulmadı
SoloTürk, Yalova uçuşunu geçtiğimiz günlerde Diyarbakır Lice’de şehit olan Jandarma Onbaşı Muhammed İslam Altuğ’a adadı. Yalova semalarına gelen uçağın pilotu Yüzbaşı Serdar Doğan, telsizden Yalovalılara ve Yalovalı şehidimizin ailesine seslenerek başsağlığı diledi. Ardından nefes kesen gösterisi ile Yalovalılara unutulmaz dakikalar yaşatan SoloTürk, havada asılı kalarak izlemeye gelen vatandaşları da selamlamayı ihmal etmedi.

Görüntünün olası içeriği: gökyüzü, bulut ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, kalabalık, gökyüzü, bulut ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, ayakta duran insanlar, düğün ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, gökyüzü ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, gökyüzü ve açık hava

 

 

Bir cevap yazın

RadyoDuygusal.com Bir Yorum Yaziniz.