Eyl 25

Türkiye’ye Gelen Amerikalı Yıldız Amanda Cerny, Nevşehir’de Köy Okuluna Boya Badana Yaptı

Türkiye’ye Gelen Amerikalı Yıldız Amanda Cerny, Nevşehir’de Köy Okuluna Boya Badana Yaptı

Amerikalı yıldız Amanda Cerny, gönüllülerin düzenlediği oraganizasyon kapsamında geldiği Nevşehir’de köy okulunu boyadı. Öğrencilerle vakit geçiren Cerny’e ise halkın ilgisi büyüktü.

Dünyaca ünlü Amerikalı yıldız Amanda Cerny, Nevşehir‘de köy okulunu boyayıp öğrencilerle birlikte vakit geçirdi.

KÖY OKULUNA BOYA BADANA YAPTI

27 yaşındaki Amerikalı yıldız Amanda Cerny, geçtiğimiz günlerde Türkiye‘ye gelmişti. Türkiye turuna başlayan güzel yıldız Nevşehir’in Ürgüp‘e bağlı Sofular Köyüne geldi. Toplum Gönüllüleri Vakfı‘nın organizesiyle İstanbul ve Samsun‘dan üniversitelerden gelen öğrencilerle birlikte Sofular Köyü’ne gelen Cerny, okula boya badana yaptı. Sofular Köyü halkıyla eğlenceli vakit geçiren Cerny’e ise ilgi büyüktü.

“Kapadokya’da küçük bir köyde bu okulu yenilemeye yardımcı olmak için TOG’daki gönüllülere çok teşekkür ederim.Eğitim almak için güvenli ve konforlu bir yer çocuklarımız için bir zorunluluktur. Bugünün videosu yakında geliyor. Çok sevgi dolu. Sadece şimdi düzenlemeliyim. En iyi zaman geçirdim. Dünyanın dört bir yanından, bambaşka bir kültüre ve evde hissetmeye nasıl gidebildiğim güzel. Farklı diller konuşsak da, birbirimizden çok farklı değiliz. Gülüyoruz. Güleriz. Ağlarız. Severiz. Hepimiz insanız.”

 

SOSYAL MEDYA HESABINDAN PAYLAŞTI

27 yaşındaki ünlü yıldız köy halkıyla olduğu anları sosyal medya hesabından paylaştı. Cerny’nin bu hareketi ise büyük allkış topladı.

TÜRKİYE’DE BÖYLE TANINMIŞTI

Yozgatlı Cafer Dayı adında bir Twitter kullanıcısına cevap vermesiyle ‘The Yenge’ olarak anılmaya başlayan 27 yaşındaki ABD‘li oyuncu Amanda Cerny, kaya odada kalarak, balona da bindi. Ünlü oyuncunun Instagram‘da yaklaşık 23 milyon takipçisi bulunuyor.

Bir cevap yazın

RadyoDuygusal.com Bir Yorum Yaziniz.